Ana içeriğe atla

MİM: Öykü Sever Blog Yazarlarının İsimsiz ÖyküsüMerhaba

Sevgili Deeptone bir öykü mimi başlatmış. Berlin Berlin arkadaşımız da öykünün ilk paragrafını yazarak giriş yapmış. Çok hoşuma gitti.  Ben de dahil olmak istedim ve elimden geldiğince öyküye hayat verdim. Mimleyen arkadaşım Sibella'ya( Sibella'nın günlüğü) teşekkür ederim. 😊  Bakalım öykümüz nasıl sonuçlanacak?  Şimdiden merak ediyorum. Yazarken çok keyif aldım. Okuyanlara da keyifli okumalar.
Sevgiler 😊 💙

Sıradaki mimlenen arkadaşımız
👉 https://bahceperim.blogspot.de👉Öykü Bölümü:  Berlin Berlin
"Saçları terden yüzüne yapışmış, gözleri ağlamaktan kan çanağına dönmüş, koşmaktan dizlerinde derman kalmamış bir şekilde sokağın büyük caddeye açılan köşesinden ana yola fırladı. Zifiri karanlıkta bir arabaya rast gelme umuduyla koşmaya devam etti. Yolun karşı tarafında beliren ışığa biraz daha yaklaştığında, birinin kendine doğru geldiğini ve fısıldayarak "Öykü" diye çağırdığını duydu."


👉Öykü Bölümü:  DeepTone
"Öykü, Öykü, Öykü!" Fısıldamaların şiddeti arttı: 'Öykü, kızım, hadi uyan, uyansana, hadi kızım, sabah oldu, okuluna geç kalacaksın, uyan!!!' Bir sıçramayla uyandı: "Ah anne, sen miydin beni çağıran, ne işin vardı ışığın altında?' 'Ne ışığı yavrum, kabus mu görüyordun sen, sana kaç defa dedim, uykudan önce gerilimli filmler izleme diye, hadi kalk artık, bir duş al, portakal suyunu iç ve dersine yetiş."


👉Öykü Bölümü:  Ebemkuşağı
"Neyse ki rüyaymış dedi Öykü. Derin bir nefes aldı. Sonra kalkıp lavaboya gitti. Yüzüne çırptığı suyla kendine geldi. Annesi içeriden; 'İki lokma bir şeyler ye!' diye sesleniyordu. 'Geç kaldım anne!' diyerek, odasına gidip aceleyle giyindi. Annesine bir öpücük gönderip masanın üzerinde duran bir bardak sütü içtikten sonra kendini dışarı attı. Hızlı adımlarla ışıklara geldi.

Tam caddeden karşıya geçmeye hazırlanırken acı bir fren sesi duydu. Bir an, geceki rüyanın etkisiyle arabanın kendisine çarptığını zannedip gözlerini kapattı. Sonra kendine gelip gözlerini açtığında yerde yatan bir kedi yavrusu gördü. Hemen kediyi kucağına aldı. Neyse ki birkaç ufak çizikten başka görünür bir yarası yoktu kediciğin. İlk dersi kaçırmıştı zaten. Eve dönüp annemden mi yardım istesem yoksa veterinere mi görürsem diye ikilemde kaldı Öykü."


👉Öykü Bölümü:  İncirli Kurabiye
"Ama kısa sürede toparladı kafasını. Düşünmesine gerek yoktu ki, ne yapacağını o çok iyi biliyordu. Yüzüne kocaman bir gülümseme yayıldı. İçinde kelebekler uçuşmaya ve kalbi hızlıca atmaya başladı. Çünkü aklına gelen fikir onu heyecanlandırmıştı. Eve dönüp annesinden yardım almayacaktı elbette, kediyi veterinere götürecekti. Her gün okuluna giderken yolunu uzatıp kliniğinin önünden geçtiği, 'acaba karşılaşır mıyım?' düşüncesi ile kapısının önünde oyalandığı, aşık olduğu veterinere götürecekti kediyi. O veterineri de ilk, arkadaşının kedisini götürdüklerinde görmüştü... Zaten o anda da aşık olmuştu. Ondan sonra sürekli oraya gitmek için bahaneler buluyordu. Hatta veteriner onu geçen hafta kapısının önünden geçerken görünce içeri kahve içmeye çağırmıştı. Öykü o günden sonra daha çok görmek istiyordu veterineri. Hakkında bütün bilgiye sahipti.. Öykü daha üniversite 4. sınıftaydı, veteriner ile aralarında 3 yaş vardı..."

👉Öykü Bölümü:  Feri Peri
"Ayakları ondan evvel davranıp harekete geçmişlerdi bile. Hızlı adımlarla yürüyor, ılık sabah rüzgârını kızarmaktan kendilerini alamayan yanaklarında hissediyordu. Başını gökyüzüne doğru kaldırdı. Mavinin envaiçeşit rengine bürünmüş, güneşin anaç ışıklarından şahsına pay çıkarmaya çalışıyordu gök kubbe.

'Ne güzel bir Nisan sabahı..." dedi Öykü mutluluğun iksiri aşık olma hali ile sarhoş olurken. Küçük kedicik o sırada iyice kucağına yayılmış, karamel kahvesi tüylerini yalamakla meşguldü.

Bir sokak geçti, sonra bir sokak daha. Veteriner kliniği ile arasında sadece yirmi metre kalmıştı ki hemen yanı başındaki bir dükkanın camekanının önünde durdu. Camın yansımasında kendisini yeterince beğenene kadar üstüne başına bir çeki düzen verme gayretine girişti. Ensesinde topladığı koyu kumral saçlarını saldı. Saçlar omuzlarına düştü; perçemleri de küçük ve sevimli alnına. İşte şimdi hazırdı..."

👉Öykü Bölümü: Bir Yıldızın Hikayesi  (https://gunesebakarken.blogspot.com.tr/)

Heyecan içinde özel kliniğin merdivenlerinden çıkarken kalp atışlarının ritmini frenlemek istercesine elini göğsüne bastırdı ve her adımı ile yüreğinin derinliklerinde giderek daha da çoğaldıklarını hissettiği pır pır uçuşan sevgi kelebeklerine hemen oradan uzaklaşmalarını söyledi. Olabildiğince normal görünmeye gayret etse de kucağında taşıdığı yaralı minik kedi kadar ürkek ve narindi. Bekleme salonunda girdiğinde daha önce hiç karşılaşmadığı sarı saçlı, ela gözlü, beyaz önlüğün içinde bile oldukça alımlı görünen bir genç kız karşıladı onu. “Bu kız da nerden çıktı şimdi” dedi içinden. Öfkesini yatıştırmaya çalışarak “Tunç Bey müsait mi?” diye sordu ve ekledi “Minik kedinin durumu biraz acil de”. “Tunç Bey şimdi bir operasyonda. 15 dakikaya kadar çıkar. O müsait oluncaya kadar ilk müdahaleyi ben yapayım dilerseniz. Ben onun yeni asistanıyım, adım Seray” deyip onay beklemeden çekip aldı kediciği Öykü’nün kucağından. Onu muyene odasına doğru götürürken geride bıraktığı parfümün rüzgarından hiç hoşlanmamıştı Öykü. Asistanın mekanik kollarında muayeneye giden kedicik ise çaresizce teslim oldu kaderine. Müjde annenin biricik kuzusu ve mahalledeki en yakın kankası Bücürük’le bugünkü pinpon maçını iptal edecekti mecburen.

Sibella (Sibella'nın Günlüğü), https://sibellaningunlugu.blogspot.com.tr/

Öyle görünüyordu ki beklemekten başka bir şansı yoktu. Boş bulduğu bir sandalyeye yöneldiği sırada telefonundan gelen sesle aniden irkildi. Arayan Müjde’den başkası değildi. Ne diyecekti şimdi ona ? Düşünmek yerine telefonu açmaya karar verdi. Telefondaki sesle ikinci defa irkildi. ‘’Öyküü neredesin sen Allah aşkına okula da gitmemişsin bugün. Akşamki maçı unuttuğunu söyleme sakın bana! ‘’Derin bir nefes aldı ve Müjde dedi; ‘’ Söz veriyorum en ince ayrıntısına kadar anlatacağım ama şimdi değil. Maçı da ertelememiz gerekiyor. Kızma olur mu ? diyerek kapattı telefonu.Neyseki Müjde fazla kurcalamamıştı konuyu.
Telefonu çantasına koyarken , merdivenlerden inen Tunç’u gördü.Heyecanlanmayacağına dair kendi kendini telkin ederken Tunçta onu çoktan görmüştü. ‘’Öykü, dedi senin burada ne işin var? Şey diyebildi…Kedi.. araba çarptı da aklıma sen geldin. ‘’Çok iyi yapmışsın nerede şimdi? Seray ilk müdahaleyi yapmıştır, gel bi beraber bakalım nesi varmış senin kedinin. Seray adını duymaktan hoşlanmadığını fark etti ama muayene odasına Tunçla girecek olmak ona adeta zafer kazandırmıştı.Küçük bir müdahale sonrası kedicik de kendine gelmişti. Artık gitme vaktiydi. Oysaki gitmek hiç içinden gelmiyordu. Vedalaşırken dile getirmeye çekinir gibi tutuk bir tavırla şey dedi yine. Öğle tatili vakti geldi galiba, aç mıydın? Tunç biraz düşünür gibi oldu, aslında çok aç değilim ama şu köşe başında yeni bir pastane açıldı, tatlılarının güzel olduğunu söylüyorlar.Ne dersin tatlı yiyelim mi ?


👉 öykü bölümü: Mutlu yazar https://sezersadet.blogspot.com.tr

Öykü Tunç'un teklifini duyunca sevinçten çığlık atmamak için zor tuttu kendini. Sevincini belli etmemeye çalışarak tamam benim için uygun diyerek cevap verdi. Bir taraftan da Tunç'u süzüyordu. Tunç uzun boylu, geniş omuzlu, kumral, yeşil gözlü kendinden emin tavırlı, sakin bir gençti. Öykü'ye gülümseyerek hadi çıkalım dedi.
Tunç Öykü'nün ilgisini fark etmişti. Bu ilgi hoşuna da gitmişti fakat belli etmedi. O da Öykü'yü beğeniyordu. Neden olmasın diye mırıldandı. Aslında tanımak da istiyordu onu. Gördüğü diğer kızlardan farklıydı. Doğal, saf bir görüntüsü vardı. Üniversite hayatında  hiç ciddi ilişkisi olmamış, kimseye güvenememişti.

Pastanede oturup biraz sohbet ettiler. Havadan sudan konuştular. Daha sonra Tunç Öykü'nün okulunu sordu. Bu sene bitireceğini öğrenince çok sevindi. Tunç'un ses tonu  o kadar yumuşak ve etkileyiciydi ki hiç susmasın konuşsun istiyordu Öykü. İkisi de çok keyif almıştı bu sohbetten.

Öykü Müjde'yi düşündü bir an, Tunç'u tanısa nasıl şanslı olduğunu söylerdi Öykü'ye herhalde.
Az sonra Tunç ayağa kalktı. 'artık gitmem gerekiyor iş beklemez' dedi. Öykü'ye dönüp, yarın tekrar buluşalım istersen  diye gülümsedi.
Öykü bu gelişmeden çok mutlu olmuştu. Hiç bu kadarını beklemiyordu. Yeni bir aşk mı başlıyordu acaba? Tamam yarın görüşürüz diyebildi. Tekrar buluşmak üzere vedalaşıp ayrıldılar..

Mim sırası bekleyen arkadaşların listesi:

https://bahceperim.blogspot.de
https://deepinsideones.blogspot.de
https://www.deryaninsporgunlugu.com
http://notslab.com/
http://lesecretdelaliberte.blogspot.de
http://1661hayat.blogspot.de
http://okumagunlugum.blogspot.de
http://www.elmaspiriltilari.com
bayraskol.wordpress.com
https://girift0.blogspot.de
https://acemidemirci.blogspot.de
http://sevilcevirgen.blogspot.de/
https://aynahikayesi.blogspot.de
https://halil-ben-halil.blogspot.de
http://beydaninkitapligi.blogspot.com.tr
http://sevdeninsiirler.blogspot.de
http://buummansessiz.blogspot.de
http://www.elestirmenadam.com
http://sessizkaldim.blogspot.de/
http://sevimli-kitaplar.blogspot.de/
http://benimblokumbu.blogspot.de
http://hayatciviltisi.blogspot.com.tr
https://fairytaleess.blogspot.com.tr/
https://cagdasipekk.blogspot.de
http://gezegeninsihri.blogspot.de

Yorumlar

 1. Vav öykü ye baksen 😊vallahi heyecanla bekliyorum bakalım neler olacak bu aşk olucak mi sonun da düğün olur mu ki 😀😊emeğine yüreğine sağlık canım benim çok güzel olmuş sevgiler 😊❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Ben de heyecanla bekliyorum bakalım neler olacak. Güzel biter sonu inşallah 😊 Yazan bütün arkadaşlarımın emeğine sağlık. Sevgiler 😊 💙 .

   Sil
 2. Hmmm güzel bir sohbet güzel bir aşk...

  YanıtlaSil
 3. Vay hakkaten cok degisik bir mim. İpin ucunu kim cekerse o tarafa gidiyr :) ama bu siralama nasil olucakki ya araya biri girerse. Sira bozulur :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok da heyecanlı canım. Liste var aslında ekleyebilirsem ekleyeyim bloga.. 😊

   Sil
  2. sıra yok zaten yaaa :)

   Sil
  3. Tamam canım ben Sıradaki arkadaşım @bahceperim 'i mimledim ama 😊😍

   Sil
 4. Bu bölüm de çok güzel olmuş. Çok beğendim, ellerinize sağlık. Bakalım Bahçe Perim nasıl ilerleyecek?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok heyecanlı bekliyorum. Güzel olur eminim. 😊🌸

   Sil
 5. Hikayemiz çok güzel ilerliyor çok heyecanlıyım bakalım neler olacak
  : )Şu an havada aşk kokusu var😊birbirlerini beğeniyorlar.Yarın buluşabilecekler mi acaba?Kalemine sağlık çok güzel yazmışsın 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Sevilciğim. Evet sanırım aşk başlıyor. Bakalım neler olacak ?😊💙🌸

   Sil
  2. ah ne güzel iyice aşka bağlamışsıııın yaaa :) çok tatlı gidiyoooo :) damat da pek yakışıklıymış yanii :)

   Sil
  3. Evet yeni bir aşk başlıyor 😊 Öykü'nün kalbini çalacak kadar çok yakışıklı 😊💙🌸

   Sil
 6. Süper bir mim olmuş. hah ha ...Kedicik deyince Müjde abla geliyor akla değil mi ?

  YanıtlaSil
 7. Çok güzel bir ekip, güzelliği de; sanki tek kalemden çıkmış gibi olması. Ağdalı anlatım yok. Sen de çok güzel yazmışsın.
  Bundan iki sene önceydi sanırım, deep hatırlar, önce 22 blog yazarı olarak başlamıştık, bazıları vazgeçtiler ve sonra 17 de kaldık. Bizler de bir öykü yazmıştık, hey gidi günler...
  Hepinizi kutluyorum canım. Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Ece abla. Ne güzel hatıraların canlanmış. Biz de yıllar sonra anarız inşallah. 😊 Sizin öyküyü de merak ettim doğrusu, okumak isterim. Sevgiler 😊 🌸

   Sil
 8. Heyecanlı bir aşk hikayesi oldu.İzleyici olarak takip ediyor ve okuyorum sizi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Bakalım nasıl devam edecek ben de meraktayım. 😊 💕

   Sil
 9. Çok güzel olmuş bu seferki bölüm de. Tunç'un Öykü'yü beğeniyor olması fikri çok hoşuma gitti. Öykü kadar heyecanlandım. Bu bölümü de ekledim bloğuma. Bir sonraki bölümü bekliyorum bakalım ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Ben de merak ettim açıkçası nasıl devam edecek bakalım 😊

   Sil
 10. Sizinle birlikte aşka doğru iyice yol almış. Güzel gidiyor. Kaleminize sağlık,..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet yeni güzel bir aşk başlıyor. 😊 Teşekkür ederim 💙

   Sil
 11. Mim yazarları gittikçe çoğalıyor konular da daha ilginç hale geliyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel😊 Bakmadım daha kimler eklendi. Neler olacak merakla bekliyorum 💙

   Sil
 12. Görev tamamlandı. Bakalım sevecek misin? :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okudum. Kaleminize sağlık çok güzel yazmışsınız. 😊 🌸

   Sil
 13. Yaaaa yeni okuyabildim bayıldım bayıldım ellerine sağlık

  YanıtlaSil
 14. Kırmak lazım biraz bu mutluluğu🤔Bende girdim sıraya.Bi hayal kırıklıgına ugratasım var öykü’yü Şok edesim var🤫😄Kalemine sağlık canım bi çırpı da okudum❤️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Meraklandım şimdiden hadi hayırlısı bakalım. Yeni bölümleri bekliyoruz. 😊💙

   Sil
 15. Bir kaç arkadaşta oku.ustum canim.Sende çok güzel yazmışsın.Merakla bekliyorum daha neler olacak.
  Kalemine yüreğine sağlık 💗💗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canım. Devamı ve de sonu nasıl olacak bakalım 😊💙

   Sil
 16. Cok güzel ilerliyor öykümüz 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bugün baktım da kesinlikle çok güzel ilerlemiş. Herkesin kalemine sağlık :)

   Sil
 17. Sırayla herkeste okudum kendime de beklerim vakit bulunca dahil olmak isterim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence dahil ol çok keyifli :) Hemen geliyorum. Sevgiler .)

   Sil

Yorum Gönder

YORUMUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM, EN KISA ZAMANDA CEVAPLAYACAĞIM.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Komşularımız her şeyimiz

Merhaba dostlar öncelikle belirtmeliyim ben bu blog dünyasını çok sevdim.Yeni güzel şeyler öğreniyorum. Güzel yazılar okuyorum.Yazanların, emek verenlerin ellerine kollarına sağlık. Blog yazılarına yorum yapmak, blog yazılarıma yorum almak, iletişim içinde olmak çok güzel bir duygu. Bunu belirtmeden geçemedim 😊


Geçenlerde arkadaşımla telefonla konuşurken konu birden komşuluk konusuna geldi. Arkadaşım Edirne'de bayramda başından geçen bir olayı anlattı. Gözlerim doldu onu dinlerken...
Ramazan bayramında eşiyle birlikte, yeni taşındığı apartmanda karşı komşusu olan ve yalnız yaşayan yaşlı amcayla bayramlaşmak için  uğramışlar. Adamcağız onları içeri almış, şeker ikram etmiş. Çok sevinmiş, çok duygulanmış 'Senelerdir bayramlarda kimsenin kapısını çalmadığını ilk defa onların uğradığını' söylemiş.
Arkadaşım bu cümleden sonra, ağlamamak için kendisini zor tuttuğunu amcaya çok acıdığını söyledi..
Bir arkadaşım yeni taşındığı apartmanında karşı komşusunu 1 sene sonra tanıdığını…

Minimalist Yaşam

İstanbul'da dün akşam çektiğim,zamansız çiçek açmış ağaç  Gece çekim 


Merhaba blog okurlarım bu gün hava yazdan kalma dediğimiz türden günlük güneşlik.Kışı yaşadığımız şu günlerde maalesef  kurak gidiyor.Bu gün yine hâlâ kar yok 😢  Daha etkili su ihtiyacı yağmurdan ziyade,kar yağışından karşılanır...

Kütahya'da çarşının ortasında,sesleri takip ederek buldum.Çam ağacının içinde cıvıldayan serçeler. O kadar çok ses çıkarıyorlardı ki ☺Uzun bir süre önce,yazılarımı takip eden değerli bir arkadaşım bana minimalizm hakkında yazmamı önerdi.Kırar mıyım onu ☺❤ Bugün (30 Ocak) hadi yazayım diye oturdum bilgisayarımın başına...

Oturdum oturmasına da bir türlü yazımı tamamlayamadım.Taslak halinde beklerken dün (5 şubat) Diksiyon kursunda  değerli  hocam da minimalizmden bahsedince 'Ben bu konuyla ilgili yazmaya başlamıştım,taslak halinde bekliyor.Hiç bir şey tesadüf değil ' diyerek  hocama yazımdan bahsettim. Açıkçası yazıp yayınlamalıyım artık diye düşündüm.☺ Hocamın pozitif en…

Gelibolu (Gallipoli)

Merhaba sevgili blog sever dostlarım; Mart ayında olduğumuz şu günlerde, huzurlu bir şekilde vatan dediğimiz bu topraklarda oturmamız için  canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi yad etmeden geçemeyeceğim. Bu yıl 18 mart Çanakkale zaferinin 103. yıl dönümü. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.. Çanakkale savaşı  Osmanlı Devleti ile İtilaf devletleri arasında Gelibolu yarımadasında kara ve deniz savaşları şeklinde gerçekleşen savaştı. 1. Dünya savaşı içindeki en kanlı bölümü olarak bilinir.Türk'ün sayısız zafer, şan ve şerefle dolu tarihin en parlak sayfasıdır.Mustafa Kemal paşa bu savaşta Conkbayırı, Anafartalar ve Arıburnunda görev yapmıştır. 18 mart 1915 senesinde kazanılan deniz zaferiyle Mehmetçiğimiz Nusret mayın gemisiyle düşmanı denize dökerek tarih yazmıştır. Ruhları şad olsun... Arıburnu, Anafartalar, Conkbayırı cephelerinde 253 bin askerimizin kahramanca çarpışıp şehit düştüğü bu savaşta Mehmetçik 'Çanakkale Geçilmez ' dedi. Mustafa Kemal Atatürk askerlerine …

Objektifimin Gözüyle Doğa

Merhaba değerli blog sever dostlar; Bugünlerde havalar güzel gidiyor. Yağmur yağıyor arkasından güneş yüzünü gösteriyor. Doğa fotoğrafları çekmeyi çok seviyorum. Fotoğrafçılık ortaokul yıllarından beri sevdiğim bir alan. Rahmetli babamın aldığı fotoğraf makinesiyle sadece okul yıllarında çekimler yapmıştım.  Şimdi tekrar daha bir istekle  fotoğraf çekme hobimi  gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. :) Yeni bir makina aldım. Hafta sonu ve bugün çektiğim resimleri sizlerle paylaşıyorum. İçlerinden en beğendiğiniz 4 resmi yorumda belirtirseniz sevinirim.  ☺ ❤ 4 fotoğraf la fotoğraf yarışmasına katıldım 😊   En çok beğenilen fotoğrafı instagramda yayınlayacağım.
Pazar  günü çektiğim fotoğraflar: 
İSTANBUL ❤ Cadde bostan sahil 
1)

2) Karşıda adalar gözüküyor 

3)


4)


5)

6)
Bunlar da bugün çektiğim fotoğraflar:
Kalamış moda sahili.

7)Mahallemizde Manolyalar açtı. Kokusu mahalleyi kapladı :)
8)

9)

10)

11)


12)13)